Bojujeme proti hladu a chudobě

Sucho, přírodní katastrofy či konflikty dopadají nejvíce na nejchudší obyvatele. Lidé z venkovských oblastí chudých zemí jsou závislí na počasí a dobré úrodě. Často však neumějí pěstovat dostatečně výživné plodiny a nemají takové znalosti o hospodaření, aby si z něj zřídili živobytí. Vinou globálního oteplování či nedostatku přírodních zdrojů si tito lidé v období bez úrody mnohdy nemohou dovolit jíst více jak jednou denně.

I díky sbírce Skutečná pomoc můžeme pomáhat farmářům a farmářkám v Africe, Asii i Evropě. Předáváme jim znalosti, jak se lépe starat o políčka, aby dobře plodila. Učíme je, které potraviny jsou bohaté na živiny a také jim radíme, jak efektivně hospodařit s přírodními zdroji. Do začátku od nás dostávají semínka nebo hospodářská zvířata. Pomáháme jim bojovat s chudobou, hladem a podvýživou. Pomáhejte s námi!

Bojujeme proti hladu a chudobě
Pomáhejte s námi!

Jak pomáháme?

Na angolském venkově, kde se vinou desetiletí občanských válek vytratila znalost farmaření a chovu dobytka, podporujeme místní farmáře. Zasazujeme se o to, aby se v oblastech Bié a Huíla snížila vysoká míra podvýživy u dětí do 5 let. Proto farmáře učíme pěstovat výživné plodiny, aby děti měly pestrý jídelníček a nejedly každý den moučnou kaši. Kvalitní výživa i dobré zdraví jsou totiž základními předpoklady pro správný vývoj dítěte a jeho budoucí schopnost studovat a získat dobré zaměstnání. Podobně pomáháme i na západě Zambie, kde také učíme maminky, jak vařit výživné pokrmy a jak má vypadat vyvážený jídelníček. 

Etiopská krajina strádá suchem, degradací zemědělské půdy a masivním odlesňováním. Aby se do krajiny mohla vrátit voda a nedocházelo tak k četným erozím, učíme farmáře, jak šetrně hospodařit s přírodními zdroji a zasazujeme s nimi stromy, které vodu pomáhají udržet. 

Na Filipínách pomáháme farmářům lépe odolávat častým tajfunům, které ničí jejich živobytí. Místo kokosových plantáží, které byly zdecimovány tajfunem Haiyan, jsme do místních políček pomohli vysadit kakaovníky. Farmáře jsme vyškolili, aby věděli, jak se o kakaovníky starat, a zajistili jsme také celou síť odbytišť za férové ceny.

Skutečná pomoc také pomáhá lidem dýchat čistší vzduch v jedné z nejznečištěnějších metropolí světa, mongolském Ulánbátaru. V jurtovištích, kde bydlí nejchudší obyvatelé, snižujeme emise CO2 ze surového uhlí tak, že místním poskytujeme možnost lépe zateplit své domovy a snížit tak spotřebu paliva.

Díky Vám můžeme pomáhat tam, kde je to potřeba!

Kde a jak pomáháme?

null

OBŽIVA

Velká část světa žije v chudobě. Pomáháme lidem postavit se na vlastní nohy. Hlavně tam, kde došlo ke katastrofě nebo válce.

null

VZDĚLÁNÍ

Spousta dětí na světě nemůže řádně chodit do školy. Stavíme nové školy pro místní děti a pomáháme zdejším učitelům.

null

ZDRAVÍ

Mnoho lidí v rozvojových zemích umírá kvůli nedostatečné zdravotní péči. Podporujeme zdravotní střediska a školíme zdravotnický personál.

null

VODA

V Africe se pro vodu chodí kilometry daleko. Opravujeme proto studny a podporujeme stavbu latrín, aby voda, kterou lidé pijí, nezpůsobovala nemoci.

Příběhy lidí, kterým jsme pomohli

NĚKTERÉ VĚCI SE NEMAJÍ ODKLÁDAT NA ZÍTŘEK.