Mongolsko

V předchozích letech jsme se soustředili na pomoc chudým nomádům, pro které dorazit do nemocnice znamená vydat se mnohdy na stovky kilometrů dlouhou cestu. Pořídili jsme proto šest terénních sanitek pro celkem 6 mongolských krajů, jejichž rozloha je větší než území Francie. S jejich pomocí lékaři ošetřili již více než 30 000 lidí.

Pomáháme na školách

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Nově se zaměřujeme i na podporu škol a mladých lidí. Na celkem 24 školách v Mongolsku jsme učitelům poskytli vybrané dokumentární filmy, které pojednávají o tématech aktuálních pro mongolskou společnost (domácí násilí, obchod s lidmi), ale také například o životě s postižením, o dětské práci nebo postavení žen ve společnosti. Hlavním smyslem je naučit mladé lidi přemýšlet o světě z jiné perspektivy. Ze sbírky Skutečná pomoc jsme podpořili 4 zúčastněné školy darováním projektorů (každá škola dostala jeden). Díky podpoře dárců z Česka nyní mohou místní učitelé promítat ještě více filmů.

Důkazem, že zážitek z dokumentárního filmu neskončí po opuštění učebny, ale že má dopad na běžný život studentů, je škola v provincii Darkhan-Uul. Zdejší studenti se po zhlédnutí filmu o tělesně postižených rozhodli sami začít pomáhat chudým rodinám s hendikepovanými dětmi.

Zpět nahoru

Některé věci se nemají odkládat na zítřek.

Chci pomoci!