Gruzie

Gruzie se dodnes vyrovnává s následky několika ozbrojených konfliktů, kterými si prošla za posledních 20 let. Zemi trápí především vysoká nezaměstnanost. V některých regionech je až 80 % lidí bez práce.

SONY DSC

V oblasti západní Gruzie se Člověk v tísni již několik let věnuje terénní sociální práci. Naší snahou je začlenění vyloučených skupin obyvatel, jako například právě dlouhodobě nezaměstnaných lidí, zpět do většinové společnosti. V roce 2013 Člověk v tísni díky podpoře dárců Skutečné pomoci umožnil celkem 17 ohroženým mladým lidem si osvojit nové dovednosti a případně rozjet vlastní podnikání. Pět lidí absolvovalo kurz účetnictví, sedm se zúčastnilo kuchařských kurzů, tři docházeli na lekce kadeřnictví a dva zájemci prošli masérským školením. Nejúspěšnější absolventi dostali vybavení, které jim pomůže založit své vlastní drobné podnikání a uplatnit tak v praxi zkušenosti nabyté během kurzů (vybavení bylo zakoupeno díky projektu Skutečný dárek).

Člověk v tísni se v Gruzii zaměřuje také na podporu rozvoje stále křehké občanské společnosti. Cílem je, aby zdejší lidé měli co největší vliv na dění ve svém regionu. Díky Skutečné pomoci jsme proto v roce 2013 podpořili celkem 19 občanských spolků a neziskových organizací. Do kampaní a aktivit v 8 gruzínských obcích se přímo zapojilo přes 500 lidí.

 

Zpět nahoru

Některé věci se nemají odkládat na zítřek.

Chci pomoci!