Příběhy naší pomoci

Pomáháme po celém světě.

Shiny Day nadějí pro etiopské sirotky

Stovka osiřelých dětí dříve žila v nevyhovujících podmínkách u svých příbuzných, tísnili se v malých tmavých místnostech. Místo školy vydělávali na živobytí pro sebe a své sourozence třeba jako čističi bot. Své rodiče neznali nebo o ně přišli a rodičovskou péči jim neměl kdo vynahradit. Nyní díky Člověku v tísni navštěvují střední internátní školu v Awasse a čtyřicet osm z nich má možnost v areálu školy i bydlet a stravovat se.

Pan Ali Dad je hrdý na svůj sad

Na severu Afghánistánu v provincii Balkh bojují zemědělské komunity se suchy, které jsou za poslední roky čím dál extrémnější. Místní rodiny pravidelně přichází o veškerou úrodu a trpí hladem. Díky našim pravidelným dárcům jsme v této oblasti pomohli 100 domácnostem s vybudováním zeleninových zahrad a 29 rodinám jsme založili ovocný sad.

Díky Vám už nebude mít moje rodina hlad

Manžel paní Be Be Khal zemřel před 15 lety. Teď sama obývá malý dům se svými vnoučaty. Také díky dárcům Skutečné pomoci dostala sazenice, semena a potřebné nářadí proto, aby si kus svého pozemku u domu moha přetvořit na zeleninovou zahrádku.

Zahrady se zeleninou pro chudé afghánské rodiny

Sever Afghánistánu pravidelně postihují krutá sucha, která zničí veškerou úrodu a domácnosti v mnohých případech doslova bojují o přežití. Někteří živitelé rodin musí na dlouhé měsíce hledat práci za hranicemi, např. v Iránu. Člověk v tísni proto pomáhá chudým rodinám v disktriktu Zari a Marghzar přetvořit jejich dříve málo využitý kus pozemku v zeleninovou zahradu

Příběh málé velké změny

Anně Marie Vries je 27 let. Žije ve slumu na jihu Namibie a je nezaměstnaná stejně jako její přítel a otec jejich společného dítěte. Anna Marie je HIV pozitivní. Kdy a jak se nakazila, neví. V lednu se jí narodila dcera Ndapewa. V únoru ale Anna Marie onemocněla a chřipka, ze které by se zdravý člověk vzpamatoval po pár dnech, […]

Paní Vioně se podařilo osvobodit

Paní Viona s těžkým srdcem podnikla náročnou cestu a přestěhovala se do města Rosh-Pinah na jihu Namíbie ve snaze najít si práci a uživit své dva malé syny. Chvíli si přivydělávala jako výpomoc v domácnosti. Když však otěhotněla potřetí, situace se jí velmi zkomplikovala. Při povinné prohlídce v místní klinice jí sdělili, že je HIV pozitivní. Ztratila práci […]

Paní Rose se splnil sen

Rodina paní Rose Gul je velice chudá, denně musí vystačit s necelými 80 korunami. V kraji, kde má velkou tradici tkaní koberců a tímto si přivydělává řada rodin, dostala i ona možnost zvýšit rodinný rozpočet. Od Člověka v tísni dostala potřebné nářadí a okamžitě začala s tkaním koberců. Za uspořené peníze si chce rodina pořídit krávu.

Drobná pomoc – velká změna

Od té doby, co zemřel manžel paní Qamar, měla problém uživit svých pět dcer. Jako jedné z 280 velmi chudých a zranitelných domácností v afghánské provincii Balkh, dostala od Člověka v tísni kuřata, které jí pomohou vylepšit rodinný rozpočet. Paní Qamar prošla také třídenním školením, jak správně kuřata naočkovat, krmit, postarat se o ně v případě nemoci, či jak nejlépe produkty prosadit na trhu.

Na Haiti jsme otevřeli 8 dětských center

Díky dárcům Skutečné pomoci a příspěvkům na SOS sbírku otevřel Člověk v tísni společně s partnery v provizorních táborech v Port-au-Prince a Petit Goave v průběhu února až srpna 2010 osm dětských center. Do doby jejich uzavření na konci roku 2010 je využilo dohromady přes dva a půl tisíce dětí ve věku od čtyř do čtrnácti let. Nabízely jim především smysluplné trávení volného času, ale také psychologickou pomoc a možnost vyrovnat se s prožitými traumaty.

Díky vrtu ušetříme spoustu času, raduje se Tashite

Lidé z vesnice Second Mekele až donedávna museli používat vodu z rybníka a trpěli vážnými zdravotními problémy. Teď mají díky Člověku v tísni opravenou studnu. Lidé si to nemohou vynachválit. „Ušetříme čas, dojít pro vodu mi zabere maximálně půl hodiny. Nemáme zdravotní problémy, děti mohou opět chodit do školy,“ říká paní Tashite.

Kde je voda, tam je život

Člověk v tísni poskytuje obyvatelům afghánského venkova pitnou vodu. Ročně totiž v Afghánistánu kvůli špinavé vodě zemře na 85 tisíc dětí. Budujeme chráněná prameniště, vrtáme a opravujeme studny nebo kopeme tzv. kandázy.

Zpět nahoru

Některé věci se nemají odkládat na zítřek.

Chci pomoci!