Příběhy naší pomoci

Pomáháme po celém světě.

Ztrácím zrak, tak nám pomoc přišla v pravou chvíli

Ztrácím zrak, tak nám pomoc přišla v pravou chvíli

V Angole, v provincii Bié, se nachází malá vesnice jménem Chimbata. Jedním z jejích obyvatel je Moisés Chimbulo. Je mu 52 let, je ženatý a má 12 dětí. „Už jsem nějaké kachny choval a tyhle nové mi hodně pomůžou. Díky nim budu moci do budoucna sobě a své rodině koupit léky, oblečení a vlnité plechy na střechu. Vajíčka […]

Tajfun na Filipínách

Na Filipínách stavíme lidi znovu na nohy

Podívejte se na video z Filipín, kde i díky Skutečné pomoci pomáháme lidem postavit se znovu na vlastní nohy po řádění tajfunu Haiyan.

Teď uživím celou rodinu

Mladá maminka čtyř dětí Zenebech (26) se pyšně dívá na své políčko vzrostlé kukuřice. „Jsem opravdu ráda, že se nám tak urodilo, to dříve nebylo, ale díky školením od Člověka v tísni vím, jak správně obdělat půdu a zasít. Dříve jsem zrnka kukuřice jen rozházela po poli, ale většina z nich se pořádně neuchytila. Teď vím, že […]

Už chci jen chovat včely

„Byla jsem fascinovaná, když jsem poprvé viděla, jak muži šplhají vysoko do korun stromů. V ruce měli zapálené trsy trávy a používali je k vykuřování včel. Holýma rukama pak vytahovali plástve medu, “ vzpomíná Marie Wichsová, jež strávila několik měsíců v Angole a pracovala zde mimo jiné s místními včelaři. Tito lidé se již řadu let věnují získávání medu pomocí tradičních postupů. Jedná se často o velmi riskantní práci.

Pomáháme farmářům ve válkou zničené zemi

V Angole jsme pomáhali v málo rozvinutých oblastech okresu Cuemba. Pomáhali jsme především zdejším farmářům, kteří kvůli dlouhotrvající občanské válce přišli o mnoho původních znalostí, jak se starat o svoji půdu.

Celestino a jeho truhlárna

Ve vesnici Kalenga potkáváme Celestino Coimbru, usměvavého chlapíka středního věku, který se před ranním chladem schovává v kožené bundě. Vypráví, jak dva měsíce strávil v Agrárním centru, které ve městě Cuemba založil Člověk v tísni. S našimi školiteli se tu učil základům truhlářství. Celestino Coimbru je dnes jedním z nejúspěšnějších účastníků kurzu. „Kromě toho, že jsem se zdokonalil v práci se dřevem, jsem totiž díky vám potkal další lidi se stejným zájmem o truhlařinu,“ vypráví. Netrvalo dlouho a společně s nimi založil vlastní dílnu.

Pomoc etiopským zemědělcům

Východoafrická Etiopie je jedna z nejchudších zemí světa. 80% populace se zde živí zemědělstvím. Pro srovnání – v ČR je to pouhých 3,6% lidí. Člověk v tísni zde podporuje od roku 2011 tzv. Farmářská školící střediska. Ve střediscích se zdejší farmáři učí, jak správně obdělávat půdu, jaké plodiny pěstovat, případně jak používat hnojiva.

Už sedm let pomáháme farmářům v Angole

Angola si prošla desetiletími občanských válek, které po sobě zanechaly rozvrácenou společnost. Nejvíce zranitelnými jsou obyvatelé venkova. Člověk v tísni proto pomáhá v angolské provincii Bié již sedm let místním farmářům.

Jen vzdělání dokáže vymýtit válku v naší zemi

Zemědělství je hlavním zdrojem obživy v Afghánistánu a v určité podobě zaměstnává až čtyři z pěti místních lidí. Podporujeme proto střední zemědělské školy po celé zemi. Snažíme se, aby studenti dostali co nejkvalitnější vzdělání a aby se výuka co nejvíce soustředila na získání praktických znalostí a dovedností.

Učím ostatní, jak pečovat o zvířata

Hlavními zdroji obživy většiny obyvatel provincie Pursat ve střední Kambodži je pěstování rýže a chov hospodářských zvířat. Zdejším farmářům ale zvířata často umírala, protože farmáři měli jen malé znalosti, jak o zvířata pečovat. Pan Leuk Chhean pracuje jako veterinář pracuje pan Leuk už sedm let. Nicméně v tom, aby úspěšně předával své zkušenosti, mu bránila především nedůvěra místních lidí, kteří na zvířecí „doktory“ zatím nejsou zvyklí. Změna nastala, když se pan Leuk loni zapojil do programu Člověka v tísni.

Pomoc zemědělským školám v Afghánistánu

Od roku 2006 Člověk v tísni podporuje střední zemědělské školy po celém Afghánistánu. Snažíme se, aby studenti zemědělských škol dostali co nejkvalitnější vzdělání. Školám díky Skutečné pomoci dodáváme učebnice, vybavení pro odborné kurzy, nebo nábytek pro místní knihovny.

Zpět nahoru

Některé věci se nemají odkládat na zítřek.

Chci pomoci!