Zlepšujeme zdravotní péči v Angole

Rozhlehlá Angola se stále vzpamatovává z následků občanské války. Angolské zdravotnictví je pro většinu obyvatel nedostupné, a to jak finančně, tak fyzicky.

Nejhorší je situace mimo města. Místní obyvatelé často za lékaři cestují i dva a více dnů pěšky. Těhotné ženy pak většinou rodí doma za přítomnosti nedostatečně vyškolených porodních asistentek.

Díky Skutečné pomoci jsme vyškolili tradiční porodní báby v angolských provinciích Huila, Huambo a Bié. Naučily se, jak co nejlépe zajistit bezpečný porod a jak dbát na důslednou hygienu.

Se zdravotní péčí v Angole pomáhají i telefony. Nastávající a mladé maminky, a to hlavně ty, které žijí v odlehlých oblastech daleko od zdravotnických zařízení, dostávají přes mobilní telefony instrukce o správné zdravotní péči. V pravidelných intervalech se tak dozvídají, jak pečovat o svá miminka, jakou pro ně zvolit výživu v konkrétním období, a to až do šesti měsíců věku.

Naši misi v Angole navštívili reportéři Aktuálně.cz. Prohlédněte si fotogalerii a přečtěte si, jak Skutečná pomoc mění zdravotnictví v Angole k lepšímu. Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

 

Foto: Jakub Plíhal, Aktuálně.cz

Zpět nahoru

Některé věci se nemají odkládat na zítřek.

Chci pomoci!