Semináře Člověka v tísni pomohly zlepšit výživu a zdraví našich dětí, říkají maminky z Angoly

Leontina Tepeca, Graciana Vihemba a Julieta Mutango jsou tři maminky z Angoly. Leontina má dětí sedm, Graciana má tři a Julieta dvě. Všechny tři ženy se zúčastnily našich vzdělávacích seminářů o kojení a péči o miminko.

Semináře se konaly ve vesnici Kapamba, 15 km od města Kuito ve střední Angole. Lidé z angolské mise Člověka v tísni i místní zdravotní pracovníci vysvětlovali maminkám, jak důležité je kojení pro zdraví dítěte. Mluvili například o tom, že by děti měly kojit minimálně do šesti měsíců věku, anebo o doplňkové výživě pro starší kojence.

Kojení je zásadní

Všem třem maminkám semináře pomohly se lépe starat o svoje rodiny. „O Člověku v tísni jsem slyšela poprvé v lednu. Od té doby jsem se naučila, jak uvařit kaši pro děti ze sóji, banánů a arašídů,“ říká Graciana.

Kromě mnoha dalších věcí,“ Leontina navazuje, „jsem se naučila, jak správně kojit svoje miminko.

Julieta dodává, že díky seminářům teď umí dětem připravovat tzv. quitabu, tradiční angolské jídlo, a ví, jak nebezpečné je pro těhotné ženy nošení těžkých věcí.

Ženy, které se ještě seminářů nezúčastnily, by toho určitě měly využít, dokud to jde. Jinak přijdou o důležité znalosti,“ shodují se všechny.

Tyto semináře se konají v rámci projektu, který bojuje s podvýživou v provinciích Bié a Huambo. Kromě vzdělávání rodičů o kojení a přípravě výživné stravy pro děti se věnuje podpoře místního zemědělství. Na projektu pracujeme i díky Skutečné pomoci.

Leontina

Leontina

Julieta

Julieta

Graciana

Graciana

 

 

Zpět nahoru

Některé věci se nemají odkládat na zítřek.

Chci pomoci!