Bojujeme s podvýživou v Zambii

Zambie patří mezi nejméně rozvinuté státy světa. Zároveň se řadí mezi země s nejvyšší chronickou chudobou na světě a nejvyššími rozdíly mezi bohatým a chudým obyvatelstvem.

Oblast Kalabo v Západní provincii je vůbec nejchudší částí země. Více než 80 % obyvatel tady žije v extrémní chudobě. Jejich jediným příjmem je zemědělství, které ovšem ničí obrovské výkyvy počasí, od záplav po neúnosná sucha. Nejvíce to dopadá na ty nejchudší rodiny, zejména na ženy a děti mladší pěti let, které trápí podvýživa.

Díky Skutečné pomoci můžeme s podvýživou v Zambii bojovat. Naučili jsme mladé maminky, jak vařit výživná jídla pro své děti. Drobným zemědělcům jsme ukázali, jak na větší a kvalitnější úrodu. Rozdali jsme odolné osivo a potřebné zemědělské náčiní, díky kterému se místní mohou starat o své hospodářství a postavit se na vlastní nohy.

Kuchařka ze Zambie

Paní Kabunda je jednou z nejlepších kuchařek ve vesnici Mushukula, která leží na západě africké země Zambie. Často se ale potýká s tím, že nemá z čeho vařit. Ne vždy se totiž rodině podaří vypěstovat dostatek kvalitního jídla. Děti proto bývají podvyživené a nemocné. To se snaží v zemi snažíme změnit. Podívejte se na video a dozvíte se, jak Člověk v tísni pomáhá v Zambii bojovat s podvýživou.

Foto a video: Tereza Hronová, čvt

Zpět nahoru

Některé věci se nemají odkládat na zítřek.

Chci pomoci!