Stavíme školy, vrtáme studny, školíme zdravotníky

Podívejte se, jak a kde přesně pomáháme nejzranitelnějším lidem

Obživa

Velká část světa žije v chudobě. Pomáháme lidem postavit se na vlastní nohy. Hlavně tam, kde došlo ke katastrofě nebo válce.

Školství

V Africe nemůže spousta dětí chodit do školy. Stavíme nové školy pro místní děti a pomáháme zdejším učitelům.

Zdraví

Mnoho lidí v rozvojových zemích umírá kvůli nedostatečné zdravotní péči. Podporujeme zdravotní střediska a školíme zdravotnický personál.

Voda

V Africe se pro vodu chodí kilometry daleko. Opravujeme proto studny a podporujeme stavbu latrín, aby voda, kterou lidé pijí, nezpůsobovala nemoci.  

Jak Vaše dary pomohou?

200 Kč měsíčně

Pomůžeme učitelům na venkovských školách v Angole. Jejich hodiny díky tomu dají malým školákům mnohem víc.

300 Kč měsíčně

Naučíme novopečené maminky v Kambodži, jak včas poznat, kdy vzít nemocné děti k lékaři, a tím jim zachráníme život.

500 Kč měsíčně

Pomůžeme opravit rozbitou studnu v Etiopii a tím zajistíme zdroj pitné vody pro tisíce rodin.

1 250 Kč měsíčně

Zaplatíme měsíční výdaje pro nadaného sirotka v etiopské internátní škole. Ti nejlepší díky tomu vystudují i vysokou.

6 000 Kč ročně

Předejdeme nebezpečným infekcím, které ohrožují lékaře i pacienty. V jednom ze zdravotnických středisek v Kongu totiž vybudujeme latríny.

Příběhy

Pro dnešek změřeno a zváženo

Víte, že v Angole se věku pěti let nedožije až dvacet procent dětí? Jednou z příčin je podvýživa způsobená málo pestrou stravou a infekcemi, které dětem ubírají živiny. Člověk v tísni proto nově začal ve dvou okresech angolské provincie Bié bojovat proti tomuto zákeřnému zabijákovi dětí. Kolegyně Petra Pojerová se účastnila návštěvy ve vesničce Chingangu, kde spolu s kolegy prováděla měření zdejších dětí a jejich matek a sepsala pro Vás své postřehy přímo z místa.

Zahrady se zeleninou pro chudé afghánské rodiny

Sever Afghánistánu pravidelně postihují krutá sucha, která zničí veškerou úrodu a domácnosti v mnohých případech doslova bojují o přežití. Někteří živitelé rodin musí na dlouhé měsíce hledat práci za hranicemi, např. v Iránu. Člověk v tísni proto pomáhá chudým rodinám v disktriktu Zari a Marghzar přetvořit jejich dříve málo využitý kus pozemku v zeleninovou zahradu

Pomáháme dětem a jejich maminkám v Kambodži

V porovnání s Českou republikou hrozí Kambodžankám 30 krát vyšší riziko, že zemřou při porodu. V řadě venkovských zdravotnických středisek jsme díky pravidelným dárcům Skutečné pomoci mohli pořádat intenzivní zdravotnický kurz pro zdejší porodní asistentky. Organizujeme také nejrůznější osvětové kampaně pro samotné matky s dětmi, aby věděly, jak zajistit, aby jejich děti byly zdravé.

Další příběhy

[really_simple_share]

Zpět nahoru

Některé věci se nemají odkládat na zítřek.

Chci pomoci!