Stavíme školy, vrtáme studny, školíme zdravotníky

Podívejte se, jak a kde přesně pomáháme nejzranitelnějším lidem

Obživa

Velká část světa žije v chudobě. Pomáháme lidem postavit se na vlastní nohy. Hlavně tam, kde došlo ke katastrofě nebo válce.

Školství

V Africe nemůže spousta dětí chodit do školy. Stavíme nové školy pro místní děti a pomáháme zdejším učitelům.

Zdraví

Mnoho lidí v rozvojových zemích umírá kvůli nedostatečné zdravotní péči. Podporujeme zdravotní střediska a školíme zdravotnický personál.

Voda

V Africe se pro vodu chodí kilometry daleko. Opravujeme proto studny a podporujeme stavbu latrín, aby voda, kterou lidé pijí, nezpůsobovala nemoci.  

Jak Vaše dary pomohou?

200 Kč měsíčně

Pomůžeme učitelům na venkovských školách v Angole. Jejich hodiny díky tomu dají malým školákům mnohem víc.

300 Kč měsíčně

Naučíme novopečené maminky v Kambodži, jak včas poznat, kdy vzít nemocné děti k lékaři, a tím jim zachráníme život.

500 Kč měsíčně

Pomůžeme opravit rozbitou studnu v Etiopii a tím zajistíme zdroj pitné vody pro tisíce rodin.

1 250 Kč měsíčně

Zaplatíme měsíční výdaje pro nadaného sirotka v etiopské internátní škole. Ti nejlepší díky tomu vystudují i vysokou.

6 000 Kč ročně

Předejdeme nebezpečným infekcím, které ohrožují lékaře i pacienty. V jednom ze zdravotnických středisek v Kongu totiž vybudujeme latríny.

Příběhy

Pan Ali Dad je hrdý na svůj sad

Na severu Afghánistánu v provincii Balkh bojují zemědělské komunity se suchy, které jsou za poslední roky čím dál extrémnější. Místní rodiny pravidelně přichází o veškerou úrodu a trpí hladem. Díky našim pravidelným dárcům jsme v této oblasti pomohli 100 domácnostem s vybudováním zeleninových zahrad a 29 rodinám jsme založili ovocný sad.

Shiny Day nadějí pro etiopské sirotky

Stovka osiřelých dětí dříve žila v nevyhovujících podmínkách u svých příbuzných, tísnili se v malých tmavých místnostech. Místo školy vydělávali na živobytí pro sebe a své sourozence třeba jako čističi bot. Své rodiče neznali nebo o ně přišli a rodičovskou péči jim neměl kdo vynahradit. Nyní díky Člověku v tísni navštěvují střední internátní školu v Awasse a čtyřicet osm z nich má možnost v areálu školy i bydlet a stravovat se.

Paní Vioně se podařilo osvobodit

Paní Viona s těžkým srdcem podnikla náročnou cestu a přestěhovala se do města Rosh-Pinah na jihu Namíbie ve snaze najít si práci a uživit své dva malé syny. Chvíli si přivydělávala jako výpomoc v domácnosti. Když však otěhotněla potřetí, situace se jí velmi zkomplikovala. Při povinné prohlídce v místní klinice jí sdělili, že je HIV pozitivní. Ztratila práci […]

Další příběhy

[really_simple_share]

Zpět nahoru

Některé věci se nemají odkládat na zítřek.

Chci pomoci!