Stavíme školy, vrtáme studny, školíme zdravotníky

Podívejte se, jak a kde přesně pomáháme nejzranitelnějším lidem

Obživa

Velká část světa žije v chudobě. Pomáháme lidem postavit se na vlastní nohy. Hlavně tam, kde došlo ke katastrofě nebo válce.

Školství

V Africe nemůže spousta dětí chodit do školy. Stavíme nové školy pro místní děti a pomáháme zdejším učitelům.

Zdraví

Mnoho lidí v rozvojových zemích umírá kvůli nedostatečné zdravotní péči. Podporujeme zdravotní střediska a školíme zdravotnický personál.

Voda

V Africe se pro vodu chodí kilometry daleko. Opravujeme proto studny a podporujeme stavbu latrín, aby voda, kterou lidé pijí, nezpůsobovala nemoci.  

Jak Vaše dary pomohou?

200 Kč měsíčně

Pomůžeme učitelům na venkovských školách v Angole. Jejich hodiny díky tomu dají malým školákům mnohem víc.

300 Kč měsíčně

Naučíme novopečené maminky v Kambodži, jak včas poznat, kdy vzít nemocné děti k lékaři, a tím jim zachráníme život.

500 Kč měsíčně

Pomůžeme opravit rozbitou studnu v Etiopii a tím zajistíme zdroj pitné vody pro tisíce rodin.

1 250 Kč měsíčně

Zaplatíme měsíční výdaje pro nadaného sirotka v etiopské internátní škole. Ti nejlepší díky tomu vystudují i vysokou.

6 000 Kč ročně

Předejdeme nebezpečným infekcím, které ohrožují lékaře i pacienty. V jednom ze zdravotnických středisek v Kongu totiž vybudujeme latríny.

Příběhy

Díky Vám už nebude mít moje rodina hlad

Manžel paní Be Be Khal zemřel před 15 lety. Teď sama obývá malý dům se svými vnoučaty. Také díky dárcům Skutečné pomoci dostala sazenice, semena a potřebné nářadí proto, aby si kus svého pozemku u domu moha přetvořit na zeleninovou zahrádku.

Zdraví díky mobilům?

Zdraví díky mobilům?

Je horké odpoledne a do nemocnice Kampong Tralach v Kambodži začínají přicházet novopečené maminky se svými dětmi na kontrolu. „Nevím moc o tom, co bych měla dělat po porodu a jak se postarat sama o sebe či o mé děťátko,“ povídá Sreymuoy, dvaadvacetiletá maminka, která právě přivedla na svět svou první holčičku. „Je to úplně […]

Pro dnešek změřeno a zváženo

Víte, že v Angole se věku pěti let nedožije až dvacet procent dětí? Jednou z příčin je podvýživa způsobená málo pestrou stravou a infekcemi, které dětem ubírají živiny. Člověk v tísni proto nově začal ve dvou okresech angolské provincie Bié bojovat proti tomuto zákeřnému zabijákovi dětí. Kolegyně Petra Pojerová se účastnila návštěvy ve vesničce Chingangu, kde spolu s kolegy prováděla měření zdejších dětí a jejich matek a sepsala pro Vás své postřehy přímo z místa.

Další příběhy

[really_simple_share]

Zpět nahoru

Některé věci se nemají odkládat na zítřek.

Chci pomoci!