Stavíme školy, vrtáme studny, školíme zdravotníky

Podívejte se, jak a kde přesně pomáháme nejzranitelnějším lidem

Obživa

Velká část světa žije v chudobě. Pomáháme lidem postavit se na vlastní nohy. Hlavně tam, kde došlo ke katastrofě nebo válce.

Školství

V Africe nemůže spousta dětí chodit do školy. Stavíme nové školy pro místní děti a pomáháme zdejším učitelům.

Zdraví

Mnoho lidí v rozvojových zemích umírá kvůli nedostatečné zdravotní péči. Podporujeme zdravotní střediska a školíme zdravotnický personál.

Voda

V Africe se pro vodu chodí kilometry daleko. Opravujeme proto studny a podporujeme stavbu latrín, aby voda, kterou lidé pijí, nezpůsobovala nemoci.  

Jak Vaše dary pomohou?

200 Kč měsíčně

Pomůžeme učitelům na venkovských školách v Angole. Jejich hodiny díky tomu dají malým školákům mnohem víc.

300 Kč měsíčně

Naučíme novopečené maminky v Kambodži, jak včas poznat, kdy vzít nemocné děti k lékaři, a tím jim zachráníme život.

500 Kč měsíčně

Pomůžeme opravit rozbitou studnu v Etiopii a tím zajistíme zdroj pitné vody pro tisíce rodin.

1 250 Kč měsíčně

Zaplatíme měsíční výdaje pro nadaného sirotka v etiopské internátní škole. Ti nejlepší díky tomu vystudují i vysokou.

6 000 Kč ročně

Předejdeme nebezpečným infekcím, které ohrožují lékaře i pacienty. V jednom ze zdravotnických středisek v Kongu totiž vybudujeme latríny.

Příběhy

Naděje na lepší život

Šestnáctiletá Firehiwot Girma ztratila otce a žije pouze se svou matkou a čtyřmi sourozenci. Na svého otce si ani nepamatuje, zemřel, když byla ještě batole. Díky opravdu nuzným podmínkám, ve kterých vyrůstala, byla vybrána ke studiu na internátu v Awasse a na dva roky jí byla poskytnuta také strava a ubytování. Pak jsme jí zprostředkovali stáž v soukromé firmě, která vyrábí šátky a další doplňky k oděvům. Pokud se zde Firehiwot osvědčí, je pravděpodobné, že ji firma zaměstná.

„Nyní máme dostatek jídla pro děti i pro celé naše rodiny,“ říká Ndopu ze Zambie

Ve stínu pod stromem sedí nebo polehávají ženy na velké slaměné matraci, kterou mají rozloženou na písčité zemi. Povídají si o tom, co se za poslední dobu ve vesnici Mabutona na západě Zambie, kde žijí, změnilo. „Ten rozdíl jasně vidím, protože nyní máme dostatek jídla pro děti i pro celé naše rodiny, ” říká Moya […]

Díky vrtu ušetříme spoustu času, raduje se Tashite

Lidé z vesnice Second Mekele až donedávna museli používat vodu z rybníka a trpěli vážnými zdravotními problémy. Teď mají díky Člověku v tísni opravenou studnu. Lidé si to nemohou vynachválit. „Ušetříme čas, dojít pro vodu mi zabere maximálně půl hodiny. Nemáme zdravotní problémy, děti mohou opět chodit do školy,“ říká paní Tashite.

Další příběhy

[really_simple_share]

Zpět nahoru

Některé věci se nemají odkládat na zítřek.

Chci pomoci!